Přestěhovali jsme informační kiosek CEAD Point

AKTUALITA | 9. 12. 2015

CEAD point – informační kiosek v Muzeu moderního umění, v němž se dozvíte podrobné informace o životě a díle umělců ze střední Evropy – jsme kvůli rekonstrukci přesunuli do prvního patra. Ani v provizorní podobě však nepřijdete o možnost zhlédnout filmové medailony významných autorů, například Magdaleny Jetelové, Milana Dobeše, Aleše Veselého nebo Dóry Maurer. CEAD Point je jedním z výstupů projektu Central European Art Database (CEAD), jehož realizaci umožnil grant Visegradského fondu.

Projektový tým CEAD postupně zpracovává život a dílo umělců z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Dvoujazyčná, česká a anglická databáze dostupná na adrese http://cead.space/ má rozsah několikasetstránkového slovníku. Kromě biografických údajů hesla obsahuje přehled tvorby, soupisy výstav a děl ze sbírky muzea. Kurátoři také s kamerou navštívili 16 ateliérů významných žijících malířů a sochařů. Právě propojení filmových dokumentů, osobních výpovědí umělců a pohledů do ateliérů představuje přidanou hodnotu databáze, která se tak neomezuje jen na prosté textové informace.

V provizorním CEAD pointu v prvním patře Muzea moderního umění mohou návštěvníci zhlédnout dokončené filmové medailony a procházet databázi. Na své původní místo se informační kiosek vrátí na konci dubna příštího roku, kdy se po rekonstrukci znovu otevře stálá expozice Století relativity.

  

Fotogalerie
CEAD Point

Foto: Kamil Zajíček

CEAD Point

Foto: Kamil Zajíček

CEAD Point

Foto: Kamil Zajíček

CEAD Point

Foto: Kamil Zajíček

CEAD Point

Foto: Kamil Zajíček

CEAD Point

Foto: Kamil Zajíček

CEAD Point

Foto: Kamil Zajíček


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 17.00

Úterý | 6. 6. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies