Spolek přátel Muzea umění začal spolupracovat s olomouckými turisty

AKTUALITA | 12. 6. 2019

Více výletů na nejrůznější místa slibuje od nadcházejícího jara svým členům Spolek přátel Muzea umění Olomouc. Začal totiž nově spolupracovat s turistickým oddílem TJ MILO Olomouc. „Je to sice nezvyklé, ale turisté nechodí jen po lesích a horách, ale na svých toulkách navštěvují i hrady, zámky, zahrady či jiná zajímavá místa. Právě to je prostor pro naši spolupráci,“ pochvaluje si Lenka Havelková ze Spolku přátel Muzea umění.

První společný výlet směřoval do Kroměříže po stopách biskupa Karla z Lichtensteinu- -Castelcorna. „V Kroměříži jsme si prohlédli dřímající Květnou zahradu a hlavně kvetoucí kamélie v jejím skleníku. Společně s historikem umění Janem Štětinou z Památkového ústavu v Kroměříži jsme prošli město a jeho památky, a to s důrazem na stopy olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna, který po třicetileté válce Kroměříž doslova znovu zbudoval,“ přibližuje organizátorka výletu Martina Potůčková. „Prozkoumali jsme také mnohá romantická zákoutí překrásné Podzámecké zahrady, tedy uníkátního přírodně krajinářského parku anglického typu s četnými stavbičkami z 19. století.“

V závěru března se pak turisté s přáteli muzea vydali na jižní Moravu do Dolních Věstonic a Archeoparku v Pavlově, který je znám svou unikátní a neobyčejnou architekturou.

„Naplánovaných akci je ale mnohem více. V sobotu 20. dubna je možné využít poznávací výlet do Velkých Losin, Maršíkova a Rapotína. Na sobotu 11. května máme v plánu Břestek – Chabaně – Barborka – Buchlov – Buchlovice a na Den dětí, tedy 1. června, bych doporučila výlet do Kozlova, kde mimo krásné přírody objevíme i chaloupku Maxe Švabinského,“ láká zájemce Lenka Havelková s tím, že 22. června si mohou zájemci zkusit také projít bosou nohou přeshraniční stezku do Valtic.

„Opravdu se nemusí nikdo bát, že jde o akci sto jarních kilometrů. Všechny cesty jsou voleny s ohledem na věk a fyzickou kondici. Cílem je potěšit tělo i ducha v příjemné společnosti a objevit dosud nepoznané. O všech těchto netradičních akcích Vás budeme informovat na webových stránkách muzea v sekci Spolek.“

Na podzim do Vídně 

Už nyní se také plánují klasické výlety po galeriích a muzeích. „Rozhodně si letos nenecháme ujít výstavu Caravaggio & Bernini ve vídeňském Uměleckohistorickém muzeu, ale to určitě až na podzim. Stejně tak bychom rádi uskutečnili zájezd do ,Benátek střední Evropy‘ – do polské Wroclawi. Obě výše uvedené akce jsou zatím ve stadiu příprav, ale jako vždy dáme v předstihu vědět přesný termín,“ slibuje Havelková.

Fotogalerie
Spolek nově spolupracuje s olomouckými turisty
Spolek nově spolupracuje s olomouckými turisty
Spolek nově spolupracuje s olomouckými turisty
Spolek nově spolupracuje s olomouckými turisty

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Pátek | 19. 7. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies