Můžete si koupit

Byli jsme světoví! Expo Brusel, Montreal, Ósaka z archivu architekta Miroslava Řepy

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

ARCHITEKTURA V PROCESU!!! Otevřená výzva MUO

AKTUALITA: 26 04 2022

Muzeum umění Olomouc vyhlašuje výzvu pro architektky a architekty k účasti na novém výstavním projektu s názvem Architektura v procesu. Vítěz získá rezidenční pobyt v muzeu, během nějž se jeho kancelář stane součástí výstavy představující různé aspekty architektonické práce v historii i dnes. V součinnosti s kurátory získá možnost aktivně se podílet na tvorbě vizuální podoby a architektonické koncepce následující sbírkové výstavy.  

Výzva je dvoukolová. Na základě projeveného zájmu budou architektům zaslány odborné podklady pro účast v druhém kole.

Výstavní projekt se uskuteční v termínu 24. 11. 2022 – 19. 2. 2023 v prostorách Muzea umění Olomouc. Kancelář a práce architekta budou jeho nedílnou součástí. Každodenní přítomnost v rezidenčním ateliéru přístupném veřejnosti je vítaná, ale nikoliv povinná. Architekt může souběžně pracovat na svých projektech.

Ve spolupráci s kurátory rozpracuje vítěz architektonické libreto nového výstavního projektu muzea pro rok 2024. Událostí sezóny bude výstava sbírky plastiky zasazená do hlavního sálu MUO – Trojlodí. Nabídne mnoho variant výtvarného uchopení i prostor k experimentu. Projekt finančně podpořila Nadace české architektury, což mu zajistí také nadregionální dosah.

Máte zájem? Uzávěrka přihlášek pro první kolo je 11. 5. 2022, požadujeme elektronickou formou zaslat životopis a portfolio (obé i odkazem na web), kontakt (e-mail, telefonní číslo), případně motivační poznámku.

Přihlášky a bližší info: jenistova@muo.cz

 

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 29. 11. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies