Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

ArtCome čekají čtyři dny tvořivosti, umění a spolupráce

AKTUALITA | 4. 4. 2019

Již zítra začíná druhé mezinárodní setkání středoškolských studentů zapojených do projektu ArtCoMe, tentokrát pod záštitou Mezinárodního centra kultury v Krakově.

Město polských králů se v následujících dnech stane hlavním dějištěm mezinárodního vzdělávacího programu a přivítá studenty z Olomouce, Bratislavy, Pécse a samozřejmě také Krakova. Studenti se mohou těšit na čtyři dny plné tvůrčích workshopů, které prohloubí jejich zkušenost s vybranými tématy výstavy Rozlomená doba 1908–1928. Avantgardy ve střední Evropě.

„Zaměření jednotlivých workshopů přímo vychází ze samostatné přípravy studentů a dále rozvíjí získané znalosti. Zapojení studenti totiž již několik týdnů objevují životní osudy čtyř umělců středoevropské avantgardy a vytváří pro ně fan page na Facebooku,“ uvedla lektorka Terezie Čermáková, autorka koncepce vzdělávacího programu.

A co si pro studenty připravili lektoři z Mezinárodního centra kultury v Krakově? „Studenti budou mít možnost předat znalosti o svém umělci muzejním návštěvníkům formou krátkých komentovaných prohlídek. Vyzkouší si také práci v mezinárodních týmech, seznámí se s prací kurátora a budou objevovat rozmanité možnosti interpretace umění,“ prozradila lektorka MCK Angelika Madura.

Ještě než zahájíme setkání v Krakově, připomeňme si, co již studenti zažili během předchozího setkání v Olomouci.

Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 7. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies