Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Cenu Jože Plečnika získala i pětice architektů z Olomouckého kraje

AKTUALITA | 11. 10. 2018

Během mezinárodního dne architektury, který se po celém světě slaví 1. října, byly ve Španělském sále Pražského hradu uděleny ceny Jože Plečnika za celoživotní přínos architektuře a stavitelství významným architektům a stavitelům z České a Slovenské republiky. Mezi stovkou oceněných cenu převzala také pětice architektů z Olomouckého kraje: Karel Typovský, Petr Brauner, Ladislav Pospíšil, Zdeněk Coufal a Jan Kapitán. 

Jejich díla, vznikající v těžkém období 2. poloviny 20. století, ovlivnila podobu řady moravských měst. Za všechny kvalitní architektonické realizace můžeme zmínit olomoucký Pavilon A výstaviště Flóra a věžový dům s vodojemem od Petra Braunera, „černý“ dům v přednádraží od Ladislava Pospíšila či plavecký bazén od týmu Jana Kapitána. S novodobými přestavbami však často zaniká původní estetika těchto nedoceněných staveb. Počin, jakým je udílení ceny Jože Plečnika, by mohl přispět k lepší péči o památky 20. století.

Více ZDE.

Oceněným architektům za Muzeum umění gratulujeme.

Fotogalerie
Cena Jože Plečnika

Během mezinárodního dne architektury, který se po celém světě slaví 1. října, byly ve Španělském sále Pražského hradu uděleny ceny za celoživotní přínos architektuře a stavitelství – ceny Jože Plečnika, pro významné architekty a stavitele z České a Slovenské republiky.

Foto: Petr Ivanov


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 7. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies