Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Den otevřených dveří ministerstva kultury

AKTUALITA | 23. 9. 2019

V sobotu 28. září 2019 se pro vás otevřou brány nejkrásnějšího sídla ministra kultury na světě - malostranského Nostického paláce (Maltézské náměstí 1, Praha 1), a to v době od 10 do 17 hodin.

Přijďte si vychutnat kouzlo unikátního raně barokního Nostického paláce, považovaného za nejkrásnější sídlo ministerstva kultury na světě. Podíváte se do nádherných reprezentačních sálů, sloužících nyní k ceremoniálům předávání různých cen významným osobnostem, k pořádání kulturních akcí, k přijímání významných návštěv i k poradám.

Proč letos zavítat o svátečním dni do Nostického paláce vám prozradí samotný ministr kultury Lubomír Zaorálek:

"Milí přátelé české kultury,
srdečně Vás zvu na Den otevřených dveří Ministerstva kultury u příležitosti oslav sv. Václava. Nepropásněte tak jedinečnou příležitost prohlídky skvostných historických sálů, nádhernou obrazárnu, unikátní knihovnu, či Kapli Nanebevzetí Panny Marie.

V přízemí paláce se Vám představí všech 29 příspěvkových organizací Ministerstva kultury se svým programem. Národní technické muzeum ve svém stánku předvede ukázku z doprovodných programů aktuálně připravované výstavy „Diktatura v technice“.  Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Vám přiblíží důležité milníky ze své historie. Nebude chybět ani Muzeum Jana Amose Komenského s nefalšovaným učitelem národů a názornou ukázkou knihvazačství.  Poprvé zpřístupníme i překrásné sklepní prostory paláce, kde si prohlédnete  historickou výstavu s názvem Česká divadelní fotografie 1859 – 2017.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, jak strávit sváteční den 28. září 2019 v Nostickém paláci (Maltézské náměstí 1, Praha 1), který vždy žil a stále žije kulturou.

Děkuji Vám za Váš zájem o naši národní kulturu a o činnost Ministerstva kultury."

Dne otevřených dveří se samozřejmě zúčastní i Muzeum umění Olomouc.
Malou ochutnávku toho, co vám Nostický palác nabízí naleznete ZDE.

Více na stránkách ministerstva kultury.

Fotogalerie
Nostický palác
Nostický palác
Nostický palác
Nostický palác

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 19. 6. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies