Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Dětské muzeum umění má novou ředitelku

AKTUALITA | 7. 8. 2017

Týden plný tvorby, her, smíchu a muzea, tak by se dal velmi stručně popsat příměstský tábor MUO. Tentokrát bylo jeho hlavním tématem najít nového ředitele či ředitelku Dětského muzea umění, a to se v pátek podařilo. Novou ředitelkou je třináctiletá Kateřina Marečková.

Děti se po celý týden setkávaly s nejrůznějšími zaměstnanci muzea a také si zkoušely jejich práci. Své poznatky o chodu MUO pak promítly do páteční prezentace, kterou představily komisi během výběrového řízení.

„V pátek dopoledne probíhala příprava na výběrové řízení. Děti třeba kreslily návrh budovy do proluky vedle Muzea moderního umění. Navrhovaly například prostory pro jednotlivé profese, se kterými se během týdne setkaly,“ líčil úkoly uchazečů o post ředitele vedoucí edukátorů Marek Šobáň.

V komisi pak usedli jeho kolegové z edukačního oddělení. Těm děti postupně přednesly své návrhy. „Myslím si, že to pro děti byla velká zkušenost. Bylo to poprvé, co si vyzkoušely prezentovat své nápady před komisí. V životě je to určitě několikrát potká a teď už vědí, jaké to je,“ řekl Marek Šobáň.

Setkání ředitelů

Samotné vyhlášení výsledků výběrového řízení proběhlo v Divadle hudby, kde byla vernisáž prací dětí z příměstského tábora. „Novou ředitelkou Dětského muzea umění byla nakonec zvolena Kateřina Marečková. Ostatní děti ji pak budou dělat zástupce,“ prozradil Šobáň.

Nová ředitelka se setkala i se skutečným ředitelem Muzea umění Michalem Soukupem. Ten ji i její zástupce pozval do své kanceláře. Kateřina Marečková si tak vyzkoušela i ředitelské křeslo. 

„Ředitel Soukup se s dětmi domluvil na tom, že pokud by měly během roku, kdy budou mít vstup do muzea zdarma, jakýkoliv nápad nebo stížnost, ať zajdou na edukační oddělení a tam jej řeknou. Díky tomu může být MUO daleko příjemnější i pro malé návštěvníky,“ usmíval se Marek Šobáň.

Foto: MUO/ Tereza Hrubá a Michaela Soukupová

Fotogalerie
Setkání ředitelů

Kateřina Marečková se setkala i s ředitelem MUO Michalem Soukupem.

Vernisáž
Návštěva v ředitelně

Děti si prohlédly i kancelář ředitele muzea.

Výtvarná dílna
Ředitelé

Michal Soukup pustil Kateřinu Marečkovou na svou ředitelskou židli.

Vernisáž
Výtvarná dílna
Umění rozhovoru

Děti se také učily, jak správně udělat rozhovor.

Práce v muzeu

Děti si vyzkoušely nejrůznější profese, které se podílejí na chodu muzea.

Nová ředitelka s pyšnou mámou
Umění rozhovoru

Děti se také učily, jak správně udělat rozhovor.

Výběrové řízení

Komise poslouchá nápady uchazečů o post ředitele.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 7. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies