Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Divadelní Flora obsadí i Trojlodí Muzea moderního umění 

AKTUALITA: 11 05 2023 

Podstatná část programu Divadelní Flory se letos poprvé odehraje v reálných kulisách největšího výstavního sálu Muzea moderního umění, v tzv. Trojlodí. Mnoho titulů z programu 26DF totiž překračuje žánrové hranice směrem k výtvarnému umění – zejména k instalaci, počítačovému designu či videoartu…

Trojlodí v Muzeu moderního umění bude mj. hostit site-specific projekt maďarské tanečnice Boglárky Börcsök a německého filmaře Andrease Bolma Figuring Age, který kombinuje živou performanci a videoprojekci.

Diváky vyzbrojené sluchátky a empatií pak na „hřišti“ své divadelní instalace The Kids Are Alright přivítá Simone Dede Ayivi. Režisérka v ní zkoumá, jak vyrůstala druhá a třetí přistěhovalecká generace v Německu a jaké představy o „lepším životě“ má. Ayivi hlediště pojala jako inventář dětského hřiště – trenažer sociálního zrání i trpkého uvědomění si vlastní jinakosti, který zapovídá nahlížet realitu v novém domově skrz růžové brýle.

Brýle si naopak nasadí návštěvníci Arcidiecézního muzea: s VR brýlemi vyrazí na výlet k vševědoucímu univerzu a skrze fantaskní prostředí virtuální reality nahlédnou do budoucnosti. Unikátní instalaci I AM (VR) vytvořila německá divadelní inovátorka Susanne Kennedy spolu s multimediálními umělci Markusem Selgem a Rodrikem Bierstekerem.

Text: Divadelní Flora

Fotogalerie
Figuring Age

Foto: Andreas Bolm

The Kids are alright

Foto: Marya Wallraff

I AM (VR)

Foto: Markus Selg a Rodrik Biersteker


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 10. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies