Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Spory kolem SEFO se pokusí urovnat hejtman Okleštěk

AKTUALITA | 25. 3. 2019 

Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk se chopí role mediátora ve sporu Ministerstva kultury ČR a Muzea umění Olomouc ohledně projektu Středoevropského fóra Olomouc. Vyplynulo to z pondělní schůzky zástupců zakládajících a partnerských institucí projektu SEFO – olomouckého hejtmana Ladislava Oklešťka, arcibiskupa olomouckého Jana Graubnera, primátora města Miroslava Žbánka a prorektora Univerzity Palackého Petra Bilíka s vedením Muzea umění Olomouc.

„Myslím, že situace vznikla v podstatě nedorozuměním. Nedorozuměním v komunikaci jak ze strany ministerstva, tak Muzea umění a my se teď budeme snažit navázat společnou řeč. Kolegové si mě určili za mediátora a já jím budu rád,“ řekl po setkání hejtman Ladislav Okleštěk s tím, že nyní bude společně s muzeem a ministerstvem hledat komunikační kanál.

„Nepochybuji o tom, že se dohodneme. Všichni máme jeden zájem, aby SEFO v Olomouci bylo. Je to primární zájem a je potvrzen programovým prohlášením vlády i alokací finančních prostředků, a to ostatní, tedy jaký bude mít SEFO kabát, to je otázka technická. Musíme ji vyřešit, ale posoudit ji musí odborníci, ne my laici. Mně jde jenom o to, aby SEFO v Olomouckém kraji bylo a aby vzniklo v Olomouci,“ zdůraznil.

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 7. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies