Můžete si koupit

Trienále SEFO 2021. Universum

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

MUO bude slavit Dny evropského dědictví dva víkendy

AKTUALITA | 8. 9. 2021

Oslavy letošních Dnů evropského dědictví budou v Muzeu umění probíhat ve znamení Trienále SEFO 2021 a současného středoevropského umění a protáhnou se na dva víkendy.

První z akcí nás přitom čeká už tento čtvrtek, kdy od 18.00 bude Muzeum moderního umění patřit Ekologickým dnům Olomouc. Večer bude věnován přírodě ve městě a nabídne diskuzi s umělci Radkem a Zdeňkem Květoňovými, Adamem Kašparem či teoretiky Ondřejem Dadejíkem a Zdeňkem Orlitou. Zahraje kapela Lebanon a AFO představí film Thomase Riedelsheimera Rivers and Tides with Andy Goldsworthy. Půdorys večera vytváří filozofka Alice Koubová, která v online příspěvku představí parametry performativní filozofie a zamyslí se i nad tématem originálu, což je podnázvem celé akce.

V sobotu 11. září se naposledy do proluky SEFO vrátí letní recyklační tvoření pro rodiny s dětmi – Proluk.art. Od 14.00 do 18.00 se zaměří na téma stavba.

Ve 14.00 navíc začíná u Muzea umění komentovaná procházka Olomoucí s Petrem Válkem, který nám představí pět zvukových vstupů umístěných v historickém centru města, které jsou primárně určeny nevidomým.

Na vnímání světa kolem nás jinými smysly než zrakem se zaměříme i v neděli 12. září, a to díky workshopu Formování veřejného prostoru s Tyflocentrem na Konviktu.

Celý víkend navíc bude vstup do všech expozic Muzea umění zdarma.

Oslavy budou pokračovat v pátek 17. září. Od 10.00 budeme moci poprvé navštívit v Besedním sále Muzea moderního umění novou aktivní zónu, kterou připravili muzejní lektoři a dali ji název Koncert pro 3 klavírní křídla.

Promění se také stálá expozice Století relativity, kterou doplní vybraná díla starých mistrů z Arcidiecézního muzea. Od 18.00 vás touto intervencí navíc provedou její autoři Štěpánka Bieleszová, Helena Zápalková a Ladislav Daněk.

Od 19.30 se promění také proluka SEFO, která přestane být letní scénou a sama se stane uměleckým dílem, které zaplní myšlenky a slova nás všech. Interaktivní instalace Daniela Gregora (Initi) Tichý křik totiž pracuje se speciálním softwarem, který naše slova zhmotní díky laseru přímo do prostoru budoucího SEFO.

Právě debatou o budoucnosti SEFO, nové budově, koncepci stálých výstav, projektů a akvizic v sobotu 18. 9. v 17.00 vyvrcholí Muzejní oslavy Dnů evropského dědictví. Diskuze a imaginární prohlídky nové budovy se účastní také ředitel MUO Ondřej Zatloukal a architekt Jan Šépka.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 7. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies