Můžete si koupit

Arcidiecézní muzeum Olomouc jako host Galerie a muzea litoměřické diecéze

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

MUO získalo cenu za rekonstrukci Arcidiecézního muzea

AKTUALITA | 5. 10. 2021

Ve Španělském sálu Pražského hradu včera převzali společně arcibiskup olomoucký Jan Graubner s ředitelem Muzea umění Olomouc Ondřejem Zatloukalem Cenu arcibiskupa pražského a primase českého Dominika Duky za rekonstrukci Arcidiecézního muzea Olomouc a zdejší expozice evropského významu. Cena, kterou osobně předával arcibiskup Dominik Duka, je součástí projektu Naše město 1991-2021, který hodnotí architektonicky či urbanisticky nejkvalitnější soubory staveb uskutečněné v posledních třiceti letech ve prospěch života obyvatel a návštěvníků měst v České republice.

„Samozřejmě nás velmi těší, že jsme cenu získali. Navíc jsme se dostali do skvělé společnosti dalších nominovaných a neobyčejně povedených rekonstrukcí, jako jsou Galerie Benedikta Rejta v Lounech, Galerie Mubaso v Chrudimi či pražského Dominikánského kláštera u kostela sv. Jiří,“ komentoval ocenění ředitel Muzea umění Olomouc Ondřej Zatloukal. 

Projekt Naše město 1991-2021 pořádá Czech Architecture Week Praha ve spolupráci se Správou pražského hradu a Kanceláří prezidenta republiky. Oceněné projekty jsou součásti výstavy Česká moderní architektura od secese k dnešku, která je nyní v Jízdárně Pražského hradu.

Arcidiecézní muzeum Olomouc bylo otevřeno v roce 2006. Celý muzejní komplex, jehož jádro tvoří bývalé kapitulní děkanství postavené na základech olomouckého hradu a románský palác biskupa Zdíka, prošel v letech 1998-2006 náročnou památkovou rekonstrukcí podle projektu pražského ateliéru HŠH. Stálou expozici tvoří památky ze sbírek Arcibiskupství olomouckého, Muzea umění Olomouc a jednotlivých farností. Projekt Arcidiecézního muzea je příkladem unikátní a fungující spolupráce mezi katolickou církví a státem.

Arcidiecézním muzeem se můžete projít i z pohodlí domova:

Fotogalerie
Cena

Arcibiskup olomoucký Jan Graubner a ředitel Muzea umění Olomouc Ondřej Zatloukal ukazují Cenu arcibiskupa pražského a primase českého Dominika Duky za rekonstrukci Arcidiecézního muzea Olomouc. 

Blahopřání

Primas český Dominik Duka blahopřeje ve Španělském sálu Pražského hradu olomouckému arcibiskupovi Janu Graubnerovi. 

Přebírání ceny

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner přebírají společně s ředitelem Muzea umění Olomouc Ondřejem Zatloukalem cenu za rekonstrukci Arcidiecézního muzea od kardinála Dominika Duky.

Blahopřání

Pražský arcibiskup Dominik Duka blahopřeje k ocenění řediteli Muzea umění Olomouc Ondřeji Zatloukalovi.

Ocenění

Cena arcibiskupa pražského a primase českého Dominika Duky. 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 19. 6. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies