Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Naše demokracie naše politiky ustojí, věří Jindřich Šídlo

AKTUALITA | 20. 2. 2018

Bez servítků a bez zbytečného mlžení. Tak glosoval v zaplněném Divadle hudby nynější domácí politiku host Davida Hrbka v pořadu DH v DH, komentátor portálu Seznam.cz Jindřich Šídlo.

„Chápu, že někteří lidé u nás propadají skepsi. Trestně stíhaný premiér – to je skutečná rarita, navíc soud potvrdil jeho spolupráci s komunistickou tajnou policií. K tomu nesnášenlivé až rasistické sdružení Tomia Okamury… Ale není všechno úplně beznadějné,“ věří autor stále populárnějšího pořadu Šťastné pondělí v Televizi Seznam.

„Jsem přesvědčen, že to naše demokracie ustojí. Ti, kteří nadávali na Senát, dnes mohou být rádi, že máme tuto pojistku včetně Ústavního soudu, Nejvyššího správního soudu a podobně,“ doplnil Šídlo, ale vzápětí se s úsměvem a humorem sobě vlastním shodil: „Věřím, že to ustojíme, ale samozřejmě se mohu mýlit.“

Politika je středobodem Šídlovy práce, ale zároveň je velký fanoušek fotbalového Arsenalu, ragby a samozřejmě svých tří dcer, nyní zejména té nejmladší, která má půldruhého roku. 

Pokud jej v pondělní večer něco trošičku trápilo, tak to byl další díl pořadu Šťastné pondělí. „Vždycky to chce vymyslet nějaký vtip, musím to od něčeho odpíchnout. Točíme ten pořad ve čtvrtek, dnes je pondělí a zatím žádný nápad nemám. Tak snad mě napadne něco zítra,“ usmíval se Jindřich Šídlo, který se také omluvil za to, že pořad DH v DH o týden odložil. „Letěl jsem na otočku do New Yorku, protože jsem měl výjimečnou možnost mluvit s Johnem Oliverem, jehož talk show v HBO Last Week Tonight sledují desítky milionů lidí po celém světě a Češi se na něj budou moci podívat už koncem tohoto týdne pod názvem Co týden dal a vzal. Omlouvám se ještě jednou, ale nabídku na rozhovor jsem dostal na poslední chvíli a prostě jsem si to nemohl nechat ujít.“

Příštím hostem Davida Hrbka v pořadu DH v DH bude v pátek 16. března muzikant, skladatel a hudební producent Jan P. Muchow. Dubnu se pak můžete těšit na režiséra Jana Hřebejka.

Foto:MUO/ Tereza Hrubá

Fotogalerie
DH v DH s Jindřichem Šídlem
DH v DH s Jindřichem Šídlem
DH v DH s Jindřichem Šídlem
DH v DH s Jindřichem Šídlem
DH v DH s Jindřichem Šídlem
DH v DH s Jindřichem Šídlem
DH v DH s Jindřichem Šídlem
DH v DH s Jindřichem Šídlem
Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Pátek | 19. 7. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies