Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Otevřeme dětem prázdninový fotoateliér

AKTUALITA | 5. 8. 2016

Čím fotíte? Digitálním fotoaparátem nebo mobilem? A co klasická fotografie? Uměli byste pracovat se svitkovým filmem? Víte, co to je vývojka a ustalovač? A zvládli byste čekat až do vyvolání filmu na zjištění, jak se snímek povedl? Tohle všechno si v Muzeu umění Olomouc od 15. do 19. srpna můžou vyzkoušet děti od 10 let během příměstského tábora s názvem Prázdninový fotoateliér.

Prázdninovou fotodílnu muzeum pořádá při příležitosti právě probíhající výstavy jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů Jindřicha Štreita. A Štreitova tvorba je přímo synonymem pro klasickou černobílou fotografii. „Proto chceme dětem představit složitý, ale zároveň i magický proces vzniku klasické fotografie,“ řekla lektorka Hana Lamatová.

Lektoři pro účastníky zajistí klasické fotoaparáty a seznámí je se všemi technologickými postupy, které vedou ke vzniku fotky. „Vyzkoušejí si práci se svitkovým filmem, s muzejní fotografkou Terezou Hrubou navštívíme fotoateliér a fotokomoru, kde si při vyvolávání filmů a fotek ukážeme, co dokáže vývojka a ustalovač,“ přiblížila program Lamatová.

Ale hlavní náplní příměstského tábora bude samotné focení. „Děti si zkusí různé žánry, především dokumentární fotografii ve městě a scénickou fotografii v Divadle hudby,“ dodala lektorka. Nezůstane ale jen u klasické fotografie. Děti si mají přinést vlastní digitální fotoaparát, aby měly možnost srovnání. Děti se také přiučí, jak prezentovat výsledky své práce. Na závěr je totiž čeká výstava vlastních fotografií v kavárně Café 87. „Celý týden vyvrcholí vernisáží výstavy pro rodiče a přátele,“ doplnila Lamatová.

Prázdninové workshopy pořádá edukační oddělení Muzea umění Olomouc již třináctým rokem. Kromě workshopů připravují lektoři k výstavám a stálým expozicím animační programy, které jednoduchou, srozumitelnou formou seznamují děti od předškolního věku až po středoškoláky se starým i moderním výtvarným uměním. Jen během loňského roku takto muzeum navštívily více než čtyři tisíce školáků hlavně z Olomouckého kraje.

Na příměstský tábor je nutné se dopředu přihlásit v Akademik sport centru UP, a to buď na telefonních číslech: 585 636 449 | 585 636 451 | 775 912 040 nebo prostřednictvím internetových stránek www.letodeti.cz.

Fotogalerie
Prázdninovou dílnu povede fotografka Tereza Hrubá.

Foto: Markéta Ondrušková


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 29. 11. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies