Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Prohlášení zaměstnanců MUO k odvolání ředitele Michala Soukupa

AKTUALITA | 23. 4. 2019 

Jako zaměstnanci Muzea umění Olomouc žádáme, aby nám ministr kultury Antonín Staněk vysvětlil, proč skutečně odvolal dosavadního ředitele Michala Soukupa. Důvody, které ministr uvedl na briefingu ve čtvrtek 18. dubna, jsou nekonkrétní a zavádějící.

Údajně předražené nákupy pozemků pro stavbu Středoevropského fóra Olomouc prokazatelně schválilo před několika lety ministerstvo kultury i ministerstvo financí.

Na přípravě architektonické soutěže na návrh SEFO pracovníci muzea již několik měsíců pracují, mnohokrát avizovanou součinnost však ministerstvo doposud neposkytlo.

Naším zájmem je především zachování kontinuity vedení muzea a spolupráce s Arcidiecézí olomouckou. Předpokladem je však stabilní vedení instituce znalé věci. Jako stálí zaměstnanci této instituce vyjadřujeme podporu Ondřeji Zatloukalovi, který byl pověřen jejím dočasným řízením v otázkách odborných i správních. 

Poslední kroky a prohlášení ministra kultury nás znejistily natolik, že ministra Antonína Staňka požádáme o osobní setkání a vysvětlení jeho předchozích i následujících kroků vůči Muzeu umění Olomouc. 

Na tomto prohlášení se shodli
zaměstnanci Muzea umění Olomouc
na společném setkání 23. 4. 2019 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 10. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies