Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Prohlédněte si Atlas prázdna od Marie Štefanové

AKTUALITA | 25. 2. 2021

Výstava Domýšlet & Rozpoznávat končí už tuto neděli. Návštěvníků se bohužel nedočkala, ale přece jen má pro ně malé překvapení. Pojďte si online prohlédnout jeden z exponátů - Atlas prázdna od Marie Štefanové.

Atlas prázdna je tisíce stránkovým kapesním průvodcem podél hranic vojenského újezdu Libavá. Je tvůrčím architektonickým záznamem krajiny se všemi paměťovými vrstvami, které ji v pohnutých dějinných etapách poznamenaly. Architektka současně navrhuje (staro)nové stezky a zastavení, nově pojmenovává místa, na nichž se tak razantně podepsala „lidská svoboda“, a kde nad ní, zdá se, zatím vítězí příroda. Nabízí způsob intenzivní a neinvazivní reflexe krajiny,“ říká kurátorka výstavy Martina Mertová.

 

 

Marie Štefanová (*1991 Praha) Původem moravská architektka vystudovala v progresivním ateliéru IV pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Absolvovala stipendium v Japonsku a pracovní stáže v Zagrebu a Amsterdamu. Za studentské projekty získala ocenění mimo jiné v prestižní Přehlídce diplomových prací ČKA. Autorka se pohybuje na hranici architektonických disciplín. Přesahy a symbolická rovina výstupů posunují její práci směrem ke konceptuálnímu umění.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 7. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies