Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

První prázdninový víkend – vstup do Muzea umění je zdarma!

AKTUALITA | 30. 6. 2017

Vysvědčení je rozdáno, školáky čekají dva měsíce zaslouženého volna. Muzeum umění Olomouc se rozhodlo malé žáky odměnit a odmění i dospělé – první prázdninový víkend bude vstup na všechny výstavy zdarma. Například v Arcidiecézním muzeu se děti se mohou těšit na zábavnou aplikaci v tabletech nebo na novou hru ČT Déčko.

Cesta do snu biskupa Karla

V Arcidiecézním muzeu už mají pro rodiny s dětmi připravených třicet zbrusu nových tabletů k zapůjčení a v nich aplikaci plnou her a zajímavostí. V ní se děti setkají s olomouckým biskupem Karlem z Lichtensteinu-Castelcorna, který je zavede do svého snu a postupně jim představí ty nejzajímavější exponáty. Aplikace obsahuje nejrůznější úkoly a návštěvníkům ukáže celé muzeum. Nudit se s ní nebudou ani děti, ani rodiče.

Probuď Déčko

Dalším překvapením pro děti, které navštíví Arcidiecézní muzeum, je nová prázdninová hra České televize – Probuď Déčko. Inženýr Vrtulka potřebuje získat pětibarevný klíč, aby mohl znovu rozhýbat Duhový svět Déčka a k tomu mu musí pomoct děti. Ty potřebují získat tři speciální kódy a jeden takový je přímo v našem muzeu. Kromě kódu dostanou děti i speciální tetovačku s motivy hry.

Dvě nové výstavy

Pokud se chcete zasnít, nepropásněte novou výstavu v Muzeu moderního umění – Milena Valušková | Fotografie 1971–2017. Snímky mapují životní dílo olomoucké fotografky Mileny Valuškové, a to doslova ve všech odstínech její tvorby. Vidět můžete unikátní dokumentární fotografie z Olomoucka, ale i zadumané vodní hladiny či krásu starých stromů.

Je libo cestovat? Ani to není pro Muzeum umění problém. Výstava v Café Amadeus zavede návštěvníky až do dalekého Bangladéše. Dva mladí čeští fotografové Hana Connor a Filip Jadnourek byli v této exotické zemi několikrát fotit a na své výstavě s názvem Černé slzy ukazují těžký život obyvatel Dháky, hlavního města země.

Kromě toho se nepropásněte další dvě nádherné výstavy: Fascinaci skutečností s neskutečně hyperrealistickými obrazy v Muzeu moderního umění a V oplatce jsi všecek tajně s mnoha unikáty v Arcidiecézním muzeu.

Volný vstup budou mít návštěvníci muzea kromě první červencové soboty a neděle také během státních svátků 5. a 6. července.

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Pátek | 19. 7. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies