Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Ředitel MUO Michal Soukup byl hostem Českého rozhlasu Olomouc

AKTUALITA | 12. 11. 2018

Středoevropské fórum, výstavy Rozlomená doba a Abstrakce.PL ale i pět let ve funkci ředitele Muzea umění Olomouc, to jsou témata, na která se Michala Soukupa ptal moderátor Aleš Spurny. Ředitel MUO byl totiž středečním hostem rozhlasového pořadu Větrník – Host ve studiu.

„Těch pět let je pokračováním v kontinuitě. Mé působení ve funkci lze rozdělit do dvou rovnocenných polovin, jedna polovina se týká investičního rozvoje, druhá odborné činnosti,“ rekapituloval Michal Soukup své působení v ředitelském křesle.

Připomněl i právě probíhající výstavu Rozlomená doba 1908-1928, která je svým rozsahem největší výstavou v dějinách muzea.

„Výstava je součástí velkého souboru výstava a akcí k připomenutí stého výročí roku 1918, který schválila vláda. Díky tomu jsme dostali taky poměrně velkou dotaci na přípravu tohoto projektu.“

Michal Soukup také nastínil budoucnost projektu Středoevropského fóra Olomouc a především stavby nové budovy, kde by měly být sbírky vystaveny.

„Pokud vláda schválí program péče o kulturní dědictví během několika málo dnů, tak máme jistotu, že Středoevropské fórum bude zabezpečeno národními finančními zdroji, a na tom jsme usilovně pět let pracovali,“ řekl k naplnění jednoho z hlavních cílů svého působení ve funkci ředitel Michal Soukup.

Více zde:

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Pátek | 19. 7. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies