Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Rozlomená doba na vlnách Českého rozhlasu Vltava

AKTUALITA | 2. 1. 2019

Unikátní výstava Rozlomená doba 1908 – 1928 potrvá v olomouckém Muzeu moderního umění už jen pětadvacet dní. V čem je její výjimečnost a proč by si ji návštěvníci Muzea umění rozhodně neměli nechat ujít, zaznělo hned první den roku 2019 na vlnách Českého rozhlasu Vltava.

Miroslav Burianek ve svém pořadu Reflexe: Vizuální umění! vyzpovídal autory výstavy Karla Srpa a Lenku Bydžovskou. Ti poodhalili, jak se rodil nápad na samotnou výstavu, proč nakonec dostal projekt jméno Rozlomená doba či jak pracovali s pojetím výstavy. 

„Výstava má dvanáct částí, které diváka provedou tím velmi dramatickým, dynamickým, prostě úchvatným obdobím mezi léty 1908 - 1928,“ popisuje strukturu výstavy Karel Srp.

„Muzeu umění se navíc podařilo vytvořit smlouvu se třemi dalšími institucemi ze zemí Visegrádské čtyřky. V rámci této smlouvy jsme celý výstavní projekt připravovali. Momentálně tak výstava probíhá v Olomouci, ale bude mít pokračování v podobě pozměněných repríz v Krakově, Bratislavě a Pécsi,“ připomíná Lenka Bydžovská.

Miroslav Burianek vyzpovídal také lektory edukačního oddělení Muzea umění Terezii Čermákovou a Davida Hrbka, kteří připravili rozsáhlý doprovodný program výstavy, a to včetně filmové přehlídky či projektu ArtCoMe propojující české, slovenské, polské a maďarské středoškoláky. Posluchači se mohou ale těšit také na kurátorky výstavy Anežku Šimkovou a Šárku Belšíkovou, které přiblíží jednotlivá díla a umělce.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 29. 11. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies