Můžete si koupit

Trienále SEFO 2021. Universum

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Scénické čtení přivede do Olomouce Matouše Rumla

AKTUALITA | 21. 7. 2021

Už ve čtvrtek v 19.00 nás čeká 2. scénické čtení tohoto léta. Herci Matouš Ruml, Michal Przebinda a Natálie Tichánková se pod režijním vedením Tomáše Soldána chopí knihy Mapa a území francouzského spisovatele Michela Houellebecqa. 

Základní linie románu nás vedou po hraně, která vzniká při předstírání skutečného. Život výtvarného umělce Jeda Martina se z tápavé průměrnosti díky banální originalitě rázem dostává do milionových výšin. Jen tím, že Jed přefocuje starou technikou mapy Michelin. Vzniká tím úžasný a výtvarně podmanivý svět zvětšenin. Nápodoba, která se zrovna hodí světu a jeho nezastavitelné mašinerii peněz. Autor románu tento princip nerozvíjí jen v příběhu plachého Jeda, otázky stran možností a důsledků předstírání pokládá v nejrůznějších rovinách lidského bytí i jeho nadstaveb, jako je umělecká činnost, standardy žití nebo způsob, jakým zajdeme. Je v tom tak důsledný, že do příběhu vrhá jako postavu i sám sebe – Jed Martin se s Michelem Houellebecqem několikrát setká v poměrně neotřelém rozhovoru. A nejen v něm.

Vstupenky na scénické čtení zakoupíte na pokladně Muzea umění.

Populárního herce Matouše Rumla známého ze sitkomu Comeback, pohádek Škola princů, Princezna a písař, Princezna a půl království či ze Star Dance vám přiblíží jeho rozhovor s Lucií Výbornou pro Český rozhlas. 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 20. 7. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies