Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Tvořte s Prázdninovým deníkem a získejte jedinečné odměny

AKTUALITA | 11. 8. 2021

Každé prázdninové pondělí se (nejen) děti mohou těšit na novou inspiraci z muzejního deníku plného neobyčejných nápadů. Cyklus vznikl ve spolupráci s edukátory z partnerských institucí a zájemcům nabízí nejen zajímavé podněty na tvoření v domácím prostředí, ale také tipy na výlety za uměním. 

A v cestovatelském duchu se nesou i originální odměny, které můžete získat, když nám pošlete fotku, jak podle Prázdninového deníku tvoříte právě vy. „K našemu prázdninovému cyklu jsme pro děti připravili dárkové sady se stavebnicí železnice a dřevěnými vláčky. Stačí si jen vybrat jednu inspiraci z pohlednice a podělit se s námi o výsledek výtvarného tvoření. Ze zaslaných příspěvků poté vylosujeme osm výherců,“ vysvětluje lektorka Terezie Čermáková. 

Zájemci se mohou zapojit až do neděle 12. září – fotografie posílejte na adresu cermakova@muo.cz.

Vláčky, které procestovaly střední Evropu

Ptáte se, kde se v muzeu umění vzala dřevěná vláčkodráha? Stavebnice byla součástí samoobslužné edukační zóny, kterou naši lektoři připravili v roce 2018 pro mezinárodní výstavní projekt Rozlomená doba 1908–1928. Jádro zóny tehdy tvořila rozměrná mapa střední Evropy, na které mohli návštěvníci pomocí dřevěných kostek budovat železniční tratě a propojovat tak evropská kulturní centra. 

Právě zmíněná mapa společně se stavebnicí železnice putovala v následujících měsících společně s výstavou také do partnerských institucí v Krakově, Bratislavě i maďarské Pécsi. „Přemýšleli jsme, jak vláčky smysluplně využít, aby nadále sloužily a dělaly radost. Po mnoha měsících v aktivních zónách už sice mají sem tam nějakou vadu na kráse, ale věříme, že si s nimi děti i tak vyhrají,“ doplnila Terezie Čermáková.

 

Fotogalerie
Vlaky doprovázely výstavu Rozlomená doba
Dřevěné vláčky projely celou střední Evropu
Dřevěné vláčky projely celou střední Evropu

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 7. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies