Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vyšlo nové číslo Muzeionu

AKTUALITA | 9. 10. 2018

Hlavním tématem čtvrtého čísla čtvrtletníku Muzeion je největší výstavní projekt v historii Muzea umění Olomouc – Rozlomená doba 1908–1928. Čtenáři se mohou těšit na průvodce výstavy, rozhovor s jejím autorem Karlem Srpem i podrobný doprovodný program. Chybět nebude ani ohlédnutí za koncertem Krzysztofa Pendereckého či kroměřížskou konferencí Zrod soudobého Středoevropana.

Muzeion také představí dvě nové výstavy, které nás budou v následujících týdnech čekat, a to Stanislav Menšík | Marnotratný milovník barev ze Svatého Kopečka a Jaromír Funke | Avantgardní fotograf

Profilový medailon tentokrát patří kurátorce, editorce řady odborných publikací a momentálně koordinátorce výstavy Rozlomená doba 1908-1928 | Avantgardy ve střední Evropě Anežce Šimkové.

V novém čísle najdete také fotoreportáž z letošního festivalu barokní kultury Hortu Magicu, který poprvé v srpnu ovládl kroměřížskou Květnou zahradu. David Hrbek nám představí filmovou přehlídku VARY(ace). Řeč přijde i na zajímavý program ArtCoMe, který propojí střední školy ze čtyř zemí. Nebude chybět ani program Dnů židovské kultury. Divadlo hudby představí loutkovou sezonu a pro děti je už tradičně připravena speciální strana.

Členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce, ostatní příznivci umění si mohou nové číslo vyzvednout zdarma v pokladně. V elektronické verzi pak najdete aktuální vydání ZDE.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 10. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies