Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vyšlo nové číslo Muzeionu

AKTUALITA | 14. 10. 2019

Hlavním tématem čtvrtého letošního čísla čtvrtletníku Muzeion je 30 let svobody. Představíme vám výstavu fotografií z Olomoucka roku 1989. Zaměstnanci MUO zavzpomínají na sametovou revoluci  a legendární fotograf Jindřich Štreit připomene svůj životní příběh. Chybět ale nebude ani divadelní program oslav. 

Muzeion také představí výstavy Art & Print a Post.Print, které už od 21. listopadu přiblíží rozmanitost grafiky ze sbírek Muzea umění, a to od 15. století až po dnešek. Profilový medailon tentokrát patří kurátorovi sbírky kresby Ivu Binderovi. 

Nový ředitel Muzea umění Ondřej Zatloukal nastíní, jaká rozhodnutí musí muzeum do konce října udělat a jak se vyvíjí projekt SEFO. Bývalý ředitel Michal Soukup zase shrne dění v posledním půl roce.

V novém čísle najdete také fotoohlédnutí za létem v Muzeu umění Olomouc. Připomeneme mezinárodní úspěch muzea v čínské Šanghaji. Nevynecháme ani blížící se festival Dny židovské kultury Olomouc či reinstalaci výstavy Za chrám, město a vlast.

Členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce, ostatní příznivci umění si mohou nové číslo vyzvednout zdarma na pokladně. V elektronické verzi pak najdete aktuální vydání ZDE.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 29. 11. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies