Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Výstavu Rozlomená doba zahájí světoznámý dirigent Penderecki

AKTUALITA | 7. 2. 2018Krzysztof Penderecki

Jeden z nejvýraznějších představitelů hudební avantgardy druhé poloviny 20. století, polský skladatel a dirigent Krzysztof Penderecki, zahájí společně s krakovskou filharmonií výstavu Rozlomená doba, která začíná 20. září v Muzeu umění Olomouc.

Ředitel MUO Michal Soukup dnes jednal s ředitelem krakovské filharmonie Bogdanem Toszou a sbormistryní Teresou Majka-Pacanek o podmínkách vystoupení, které by se mělo konat v olomouckém kostele Panny Marie Sněžné. "Jsou to nádherné prostory," uvedla Majka-Pacanek. "Pan Pendercki bude nadšený," doplnila na adresu světoznámého dirigenta, pro něhož bude vystoupení svým způsobem oslavou letošních pětaosmdesátin. Tento koncert zároveň zahájí Podzimní festival duchovní hudby v Olomouci.

Výstava Rozlomená doba | Mezi úzkostí a slastí 1908-1928 je největším projektem svého druhu v České republice k tzv. osmičkovému výročí. Jeho cílem je ukázat vzájemnou spolupráci jednotlivých umělců a uměleckých skupin, kteří v oblasti bývalého Rakouska-Uherska a nově vzniklé Evropy působili, osobně se znali a sledovali na kolektivních výstavách vlastní tvorbu, kterou měli možnost poznat i prostřednictvím mnoha časopisů a sborníků. Díky těmto bohatým, dlouhodobě se rozvíjejícím kontaktům docházelo mezi nimi k vnitřním podnětům, vlivům a inspiracím, následně podnítily vznik nových uměleckých forem.

V Muzeu umění Olomouc se výstava koná od 20. 9. 2018 do 27. 1. 2019 a poté bude postupně až do roku 2020 putovat k partnerům projektu, kterými jsou Mezinárodní centrum kultury v Krakově, Galéria mesta Bratislavy a Janus Pannonius Múzeum Pécs. Výstavní projekt se koná pod záštitou ministrů kultury V4, na jeho zahájení přijede předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani.

Fotogalerie
Jednání o koncertu

V olomouckém chrámu Panny Marie Sněžné. Zleva: ředitel krakovské filharmonie Bogdan Tosza, ředitel MUO Michal Soukup, ředitelka Podzimního festivalu duchovní hudby v Olomouci Dobromila Hamplova, sbormistryně krakovské filharmonie Tereza Majka-Pacanek.

Jednání o koncertu

V olomouckém chrámu Panny Marie Sněžné. Zleva: ředitelka Podzimního festivalu duchovní hudby v Olomouci Dobromila Hamplova, ředitel MUO Michal Soukup, ředitel krakovské filharmonie Bogdan Tosza, sbormistryně krakovské filharmonie Tereza Majka-Pacanek.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 13. 7. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies