Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Zahrajte si s orchestrem Berg!

AKTUALITA: 21 09 2022

Muzeum umění Olomouc hostí 28. září letošní Cenu Václava Buriana. Na diváky bude čekat kromě současné středoevropské poezie i unikátní hudební zážitek – skladba Poème Symphonique pro 100 mechanických metronomů skladatele György Ligetiho. Orchestr BERG, který ji vdechne život, má pro vás navíc tuto neopakovatelnou nabídku 

Slavná kompozice pro sto metronomů od skladatele, experimentátora a hudebního vynálezce Györge Ligetiho je důkazem jeho krátkého setkání s hnutím Fluxus. Každé provedení je originální a zanechává v posluchačích hluboký dojem. Premiéra v roce 1963 způsobila malý skandál a Nizozemská televize nakonec místo záznamu akce raději odvysílala fotbalový zápas. Orchestr BERG uvedl Poème symphonique v české premiéře v roce 2011, téměř padesát let od jejího vzniku. Je totiž mimořádně náročné tolik metronomů shromáždit, mechanické metronomy navíc postupně nahradily metronomy digitální a metronomy v mobilních aplikacích. 

Orchestr BERG je špičkové české těleso zaměřené na uvádění a popularizaci současné hudby. Podporuje české skladatele především mladších generací, za dobu svého působení objednal a ve světové premiéře uvedl již více než dvě stovky nových děl. Hudbu kombinuje také s filmem, tancem, divadlem nebo výtvarným uměním, své posluchače zve i do netradičních prostor. V roce 2021 získal prestižní cenu Prix Italia za projekt Hudba k siréně. 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Pátek | 19. 7. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies